Ekologia i oceany

Nasze oceany stają się coraz bardziej zanieczyszczone. Jeśli zaś nie zmienimy swojego postępowania w globalnym aspekcie, grozi nam katastrofa ekologiczna związana z zagładą oceanicznych ekosystemów. Kto najbardziej zagraża oceanom?:

Statki pasażerskie – statki pasażerskie pływające po oceanach produkują dziennie w sumie aż 19 ton śmieci. Większość z nich zrzucana jest do oceanów.

Kanada – rokrocznie Kanadyjczycy zabijają setki fok. W wyniku ich działania przetrzebiana zostaje cała populacja oraz zaburzany ekosystem.

Europa – od kiedy w Europejskich morzach brakuje ryb do odłowu, kraje europejskie w umowach z krajami zachodniej Afryki prowadzą rabunkową gospodarkę zasobami rybnymi, odławiając ich nadmierne ilości.

Rolnictwo – środki ochrony roślin i pestycydy, a raczej szkodliwe środki chemiczne w nich zawarte przenikają do wód gruntowych a stamtąd powoli przedostają się do rzek, mórz i w końcu do oceanów. W efekcie giną zwierzęta morskie zatruwając się chemikaliami

Platformy wiertnicze – pozyskiwanie złóż ropy naftowej z oceanicznych głębin jest dość bezpieczne. O ile nie dochodzi do przecieków. W wyniku awarii platform i tankowców, giną rokrocznie setki zwierząt.

Gorton – japońska firma zajmująca się produkcją żywności. Odławia niesamowitą ilość ryb, nie zachowując przy tym standardów bezpieczeństwa. W wyniku jej działania w zeszłym roku zginęło 2700 waleni. Rybne steki w McDonald w USA pochodzą właśnie z tej firmy.

Tag

Nowe artykuły

Gadżety ekologiczne

Poza nowymi gadżetami, pojawiają się też nowe technologie umożliwiające pozyskiwanie energii elektrycznej z alternatywnych, odnawialnych źródeł

Eko torby rodzą kontrowersje

W Polsce od kilku miesięcy zaobserwować można prawdziwy boom w temacie ekologicznych toreb i biodegradowalnych reklamówek.

Nowości

Doskonały katalog firm ekologicznych

W dniu dzisiejszym postanowiliśmy uruchomić nowoczesny katalog firm ekologicznych który pomoże poszukującym znaleźć odpowiednią firmę z branży. W przyszłości katalog będzie udoskonalany aż osiągnie najwyższy możliwy poziom.

Ostatnie wpisy: