Gadżety ekologiczne

Znakiem naszych czasów jest niesamowity rozwój w obszarze elektroniki i wszelkiego rodzaju urządzeń ułatwiających pracę i komunikację. Wszystkie te gadżety zasilane są elektrycznie, co sprawia że zużywamy coraz więcej prądu. Nie jest to korzystne ani finansowo ani nie jest też najlepsze dla naszego, już i tak mocno obciążonego, środowiska.

Na szczęście, poza nowymi gadżetami, pojawiają się też nowe technologie umożliwiające pozyskiwanie energii elektrycznej z alternatywnych, odnawialnych źródeł. Niektóre zaś gadżety produkowane są od razu z myślą o ekologii.

Ciekawe rozwiązanie zaproponowało ostatnio Orange (niestety tylko w Anglii). Wspólnie z firmą zajmującą się projektowaniem ekologicznych rozwiązań, stworzono ładowarkę zasilaną energią kinetyczną. Ładowarka w formie opaski na rękę ładuje telefon lub inne urządzenie dzięki ruchom rąk użytkownika. Całkiem ciekawa opcja dla osób które lubią tańczyć lub uprawiać jogging.

Innym rozwiązaniem jest solarna ładowarka do telefonu. Oparta o moduły fotowoltaiczne ładowarka, pozwala doładować telefon, a nawet laptopa. W przygotowaniu jest też telefon zaopatrzony w solarną obudowę. Taka forma pozwoliłaby całkowicie wyeliminować konieczność zasilania telefonu w tradycyjnej formie.

Tag

Katalog firm ekologicznych

Nowe artykuły

Gadżety ekologiczne

Poza nowymi gadżetami, pojawiają się też nowe technologie umożliwiające pozyskiwanie energii elektrycznej z alternatywnych, odnawialnych źródeł

Eko torby rodzą kontrowersje

W Polsce od kilku miesięcy zaobserwować można prawdziwy boom w temacie ekologicznych toreb i biodegradowalnych reklamówek.

Nowości

Doskonały katalog firm ekologicznych

W dniu dzisiejszym postanowiliśmy uruchomić nowoczesny katalog firm ekologicznych który pomoże poszukującym znaleźć odpowiednią firmę z branży. W przyszłości katalog będzie udoskonalany aż osiągnie najwyższy możliwy poziom.

Ostatnie wpisy: